Skládnka všedních dnů

28. listopadu 2013 v 16:48 | Andalusian |  Filosofický koutek
Vždycky jsem se divila lidem, co na blog píšou, co se jim talo, co zažili. Pokud někdo cestuje, má zvláštní povolání nebo něco podobného, potom to chápu, ale že má běžný člověk, co pracuje nebo chodí do školy, o čem psát, to mě zaráží. I mě se ale občas stane, že je o čem povídat, a tak povídám.


Na dnešek měla naše třída naplánované profesní testy, aby nám to pomohlo s rozhodováním se o budoucím studiu. Přesto jsme první hodinu měli podle normálního rozvrhu. Ta dnešní byla jedna z mála hodin, které se němčinářka snažila oproti běžné ubíjející nudnosti oživit. Netvrdím, že to dělá tím nejvhodnějším způsobem, ale rozhodně je lepší zpívat Ohne dich od Rammsteinů než donekonečna procvičovat gramatiku jednotvárnými doplňovačkami v učebnici nebo přihlouplými dialogy podle zadané kostry. Trošku mě překvapilo, když se profesorka zničeho nic zeptala, jestli chceme zpívat, ale pochopitelně jsem se přidala ke sborovému souhlasu. Na další otázku, co chceme zpívat, někdo vykřikl: "Rammsteiny!". A němčinářka jenom řekla "tak jo" a odešla pro cédéčko. Vážně divná hodina. Ještě pořád mi ta písnička zní v hlavě, asi je začnu víc poslouchat.

Od druhé hodiny dál nás čekalo ono zmiňované testování se školní psycholožkou. Docela sympatická paní, jen má místo pasu rovník (ale není to tak zlé). Celé to bylo takové vtipné. Inteligenční testy jsem zvládla bez potíží (tím nechci říct, že bych všechno vyplnila úplně správně, ale nic mě nějak extrémně nepřekvapilo.). Jen trvaly docela dlouho a všichni měli hlad. Byli i tací chudáčci, co si předtím nezašli na záchod. Pak jsme ale měli přestávku a nikdo neprasknul.

Další test, co nás čekal, se týkal osobnosti a to už bylo horší. Odpovědět jsme mohli pouze buď ano, nebo ne a odpovídejte si tak na otázku, jestli vás baví víc kniha, nebo kamarádi. Jestli oživujete společnost svou přítomností. Jestli vám vadí pořádek, pravidelnost a řád. Na většinu otázek bych odpověděla asi jak kdy a za jakých okolností, možná ano, možná ne. A úplně mě odrovnala otázka, jestli jsem někdy svým důvtipem nebo směšným chováním obelstila úřední osobu.

Pak následovaly dotazníky ohledně zájmů, výhledů do budoucna a tak, podrobené všeobecné diskuzi a kritice. Odpovědi jsme mezi sebou konzultovali a bavili se jejich nesmyslností, ale už jsme nenarazili na nic, co by trumflo perly z osobnostního testu. Jen jsme ironicky komentovaly otázky ohledně učňovských oborů a profesí vyžadujících minimální vzdělání, ale mnoho manuální práce. Klást je ve třídě na všeobecném gymnáziu nám přišlo přinejmenším úsměvné. Test byl ale nejen jednotný pro všechny, ale taky mírně předpotopní, protože ještě o něco úsměvnější byly otázky z oborů IT. Úplně pak chyběly profese jako je policista, pilot, voják, popelář a mnoho dalších častých povolání.

Zůstaly jsme s kamarádkami ve třídě nejdéle, asi protože jsme se skutečně snažily odpovídat na otázky. Na obědě jsme ještě stihly probrat spoustu hloupostí týkajících se testu i jiných věcí. Tady bych normálně skončila, ale cesta ze školy mi poskytla ještě jeden námět k psaní. Asi v půlce dlouhého chodníu vedoucího podél klasického paneláku jsme si v jednom z oken prvníko patra všimly asi dvanáctiletého klučiny s kuklou na hlavě, který něco držel v ruce a volal za sebe něco jako "Nedohodím tam." Srdečně jsme se mu zasmály a uvažovaly, čím nás to chtěl bombardovat.

Tady už zajímavé události opravdu končí, nasedla jsem do autobusu a odjela domů. Zajímavé je, že poslední dobou mi přijde, že mi autobus vždycky jede nějaké dvě minuty na to, co přijdu na zastávku, nehledě na jízdní řád. No co, nestěžuju si. Nebýt toho, už jsem mnohokrát čekala přes deset minut.

A nakonec literární vložka. Čtu Drákulu. Je to super.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 28. listopadu 2013 v 22:53 | Reagovat

Osobnostní testy a testy vůbec... testy a ankety mě baví vyplňovat. Jen u některých otázek si zoufám stejně jako ty, u takových, na které nejde odpovědět jednoznačně. A říkám si, je to tak schválně, nebo je to jen špatně promyšlené?
Němčinářka je hvězda! Donést Rammsteiny a pustit je v hodině... asi měla hodně dobrý den.
Dracula je super. Rozhodně si zasloužil být oprášen a čten.

2 Vendy Vendy | 28. listopadu 2013 v 22:54 | Reagovat

P.S. zas je tam někde utopený, ten můj nebohej předchozí komentář.
Blog.cz už mě vážně s tímto otravuje.

3 Surynka Surynka | Web | 15. prosince 2013 v 0:03 | Reagovat

O osobnostních testech slyším poprvé. Ono... když jsem na odborné, tak se nám asi vyhýbají dotazy typu: čím chceme být, protože se u nás (mylně) předpokládá, že každý, kdo studuje diplomacii, bude pracovat v diplomatických kruzích a každý, kdo studuje právo, bude mezi právníky. Ale určitě by mě to zajímalo, zkusit si to. Když už pro nic jiného, tak pro legraci určitě :-)

Klučina mě celkem pobavil :-D Mně se spíš stává, že se mě dvanáctiletí kluci bojí... nevím proč, ale asi za to můžu být ráda, minimálně mi nehrozí, že dostanu bramborou do hlavy. :-)

A Drákulu ti můžu jedině pochválit! ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama