Uzel na vlasu a laso na vosu

8. září 2013 v 16:40 | Andalusian |  Filosofický koutek
Prázdniny skončily, milí zlatí, i když jsem si je o týden prodloužila. Zítra se tento školní rok poprvé chystám zpět do svého ústavu a zbývá mi tedy posledních pár hodin volna. Mí nebozí spolužáci už samozřejmě docházejí do školy od 2. září, ale já jsem si léto malinko prodloužila díky rodinné dovolené na Mallorce. Mám tedy za sebou poslední letní výjezd a můžu zase s klidným srdcem schovat kufr na půdu a nechat ho tam nejméně do zimy.


Nepsala jsem tu ještě o druhém táboře, na kterém jsem byla, ale myslím si, že ho dokonale vystihla Skatulka v článku Hodina Krkavců, a že není co dodat. Na Černobor mám vždycky z celého léta nejkrásnější vzpomínky a ty nevymizejí ani do příštího roku, jen se na ně pak nabalí nové.

Týden u moře byl oproti předchozímu programu odpočinkový a flákací. Slunce, moře a hotové jídlo třikrát denně působí jako skvělý balzám na duši a mozek zmítaný každodenními starostmi. Občas jsme se snažili tvářit, že i trochu sportujeme, ale jinak jsme se povětšinou drželi válení se u moře, opalování a koupání a pravidelného přejídání se při každém obědě a večeři. Ono to jinak moc nešlo, když chtěl člověk ochutnat všechny ty dobroty, co nám nabízeli, a na závěr zvládnout ještě nějaký ten dezert v podobě barevné třaslavé želé kostky nebo nějakého dobrého dortíku a samozřejmě hromady melounu. Skutečně jsem obdivovala číšníky, kteří trpělivě odnášeli ty hory talířů, uklízeli stoly potřísněné vším možným od malých dětí i neopatrných dospělých, zvládali to třikrát denně a ještě večer obsluhovali u baru s úsměvem od ucha k uchu. Ti se snad nikdy nevyspali. (Kuchaři na tom pochopitelně byli podobně, jen nebyli tak vidět.)

Klidně bych u moře zůstala ještě další týden, ale bohužel všechno musí jednou skončit, a tak jsem zase tady. Už jsem si stihla vybalit, uklidit a jakž takž připravit do školy, což je co říct. Teď už mi zbývá jen se definitivně rozloučit s prázdninami, obrnit se trpělivostí a vyrazit do školy.

P.S. Já vím, že už vám asi měsíc slibuju recenzi. Bude, už je částečně napsaná, ale ještě potřebuje trochu času. Vydržte.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 8. září 2013 v 20:50 | Reagovat

Nojo, všechno hezký jednou skončí. Léto a prázdniny jsi měla pěkný, zdá se, poflakovat se u moře a cpát se melounama, to by se mi taky líbilo (jen by mě nebavila ta cesta tam ani zpátky).
Zaujalo mě, že jsi zapřemýšlela i nad pinkly a kuchaři. Fakt si museli asi máknout a zachovat si profesionální úsměv na tváři je taky občas vyčerpávající. A kuchaři se také naběhají a nadřou, než dají do kupy několik desítek porcí k jídlu...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama