Srpen 2013

Prázdninové intermezzo

28. srpna 2013 v 20:14 | Andalusian |  Filosofický koutek
Jak už jsem dřív zmiňovala, v průběhu srpna jsem po většinu času pryč, takže na slibovanou recenzi si budete muset počkat do září. Teď ale aspoň trochu využiju té trochy času, co mám, a hodím sem článek, co už je napsaný asi tři týdny, ale jen na papíře.

Strávila jsem týden s rodinou na chatě nedaleko Prahy a povětšinou jsme si užívali klidu a pohody, ale abychom se jenom neproduktivně neváleli, vyrazili jsme jedno odpoledne směrem zámek Jemniště. Slunce svítilo jako o život, klimatizace jen tak tak stíhala a my jsme zanechali doma veškeré zbytečné svršky a navzdory výhružkám meteorologů vyrazili v kraťasech a tílkách.

Hodina Krkavců

25. srpna 2013 v 16:39 | Skatulka |  Skatulčin koutek
Mlha se pomalu rozpouštěla nad bitevním polem. Zvuky války už utichly a teď zbyla pouze mrtvá těla jako připomínka nedávných událostí. Velký Krkavec, donedávna vládce Alveronu, byl mrtvý. Stejně skončil i Poslední Krkavec, jeho vrah, poslední ze sedmi krkavčích bratrů. Alveronská rada se pobila nejprve s Jalabarovými vyslanci a ti, co zbyli, se dobili navzájem. Osmá Arkána se svým arcimágem Garetem Brynem po prohrané bitvě uprchla. S bohatsvím svého řádu se vydala pryč od zničeného města a tak zachránila víc než jen své životy. Stejně tak družina Tarquinia Tyra odešla ze svého dočasného útočiště hledat další dobrodružství a nestvůry ke zničení.
Přeživší, co město neopustili, zůstali sami. Ale pouze do doby, kdy se v portálu objevily nejasné obrysy přicházejících postav ...


Jen pár slov v rychlosti...

1. srpna 2013 v 12:23 | Andalusian |  Koutek na všechno, co jinam nepatří
Mám ještě pár chvil než zmizím z dosahu internetů, takže jen pár větiček na rozloučenou a navázání na minulý článek.

Byla jsem tázána, co že to šiju za šaty, takže tady je o něco málo víc podrobností, než minule. Šiju si šaty do tanečních, žluté retro koktejlky se sukní ve tvaru obráceného tulipánu.

Přeliv na vlasy už jsem zkoušela, ale moc nechytil, takže to ještě někdy zkusím s větším množstvím a možná i jinou značkou.

Pryskyřice už je taky vyzkoušená, ale ještě musím vychytat množství. Druhá várka už se snad povede líp.

A recenze bude, jen co dočtu knížku :-), ale velkou část srpna budu trávit mimo dosah internetu, takže se možná dočkáte až v září.

Kdo tenhle článek vůbec nepochopil, tomu doporučuju přečíst si ten předchozí tady.