Červenec 2013

Slunce se směje a žlutí sledi tiše pláčou

25. července 2013 v 15:27 | Andalusian |  Filosofický koutek
Všímáte si, že nejpodivnější názvy vymýšlím, když nemám co říct?

Před několika dny jsem se vrátila z dvoutýdenního tábora u koní. Už jsem tam byla asi osmkrát, takže jsem se skoro vracela do druhého domova a ráda jsem zase viděla některé kamarády. Teď jsem zase doma a čas utíká rychleji, než by se mi líbilo. Potřebuju ještě pár věcí přes prázdniny stihnout a času ubývá. Dneska jsem si aspoň vyrobila měkčené šípy na LARP, taže dnešek nebyl úplně nevyužitý. Jinak se strašně flákám, vždyť v tom vedru nejde dělat nic jiného.

Před nedávnem jsem si koupila žlutou látku na šaty a hnědý přeliv na vlasy. To první už jsem použila, to druhé zatím ne. Šaty už pomaličku (hodně pomaličku) dostávají tvar, ale moje vlasy setrvávají špinavě blonďaté. Také už mám konečně doma křišťálovou pryskyřici na dokončování fimových výrobků, ale k tomu jsem se taky ještě nedostala. Vůbec mě to nepřekvapuje.

Říkala jsem si, že bych mohla psát víc literárně zaměřených článků, protože knihy na rozdíl od mé fantazie poskytují téměř nekonečnou inspiraci. Třeba se někdy i naučím psát recenze, kdo ví.

Děkuju všem, co čtou moje randomy a ještě víc těm, co je komentují. Nestíhám vymýšlet inteligentní články. Budu se snažit s tím něco dělat.

EDIT: Právě jsem si znovu přečetla předchozí článek a mentálně jsem se nakopla. Napsala jsem v něm totiž "Celkově se chystám zase psát víc o knížkách, tak snad na to nezapomenu." Tak uvidíme, kdy mě to napadne potřetí.

Přec někdo setře tvůj pel, prameni vody živé

7. července 2013 v 11:40 | Andalusian |  Filosofický koutek
Chtěla jsem před odjezdem na tábor napsat něco duchaplného, aby to na těch čtrnáct dní vystačilo, ale jediné, co mě napadá, je, že jsem včera viděla Titanik, poprvé, a je to super. Sice mi celý film přišel stvořený za účelem co nejvíc dojmout (což určitě byl) a některé scény a záběry měly evidentně za úkol tento efekt umocnit a k ničemu jinému dobré nebyly, ale jinak to je skvělý zážitek. Klišéidní poznámky typu: "Nějaký Picasso. Z toho nic nebude." bych taky možná vypustila. Ale jinak mě to samozřejmě dojalo a i kdyby se mi to jinak nelíbilo (což není pravda), dvě hodiny mladého DiCapria určitě stojí za to. Podobně jako ve Velkém Gatsbym, možná o něm ještě něco napíšu, tam byl ale starší. (Jenom pořád nevím, proč je zrovna Titanik nejslavnějším filmem na světě.)

Rozečetla jsem Tajemný plamen královny Loany od Umberta Eca a jsem naprosto unešená. Nemá cenu tu napsat pár větiček, takže počkám, až se vrátím, a pak napíšu něco pořádného. Celkově se chystám zase psát víc o knížkách, tak snad na to nezapomenu. Název článku je citát z knihy, i když i tam už je to citát, nevím odkud.

Ještě jsem se mohla vyjádřit k tématu týdne (Ezoterika), ale asi jen řeknu, že se to s ní nesmí přehánět. Jsem od přírody k těmto věcem dost skeptická, na co nemám důkaz a vysvětlení, tomu nevěřím. Na druhou stranu se člověk občas setká s nějakým tím "ezozázrakem" a tak nevím, co si o tom mám myslet. Radši se ale o svých názorech nebudu moc rozepisovat, mohla bych někoho urazit, a půjdu balit.

Hezké prázdniny, snad zase za dva týdny,
Andalusian