Červen 2013

Někdo má rád číslo jedenáct

26. června 2013 v 20:33 | Andalusian |  Koutek na zajímavé věci

Mám dnes lenošicí den, protože jsem nemocná a je mi blbě, takže to válení v posteli aspoň využiju ke splnění pět měsíců a dvacet dní starého restu. Surynka mě zapojila do řetězáku, zase někdo něco vyzvídá.
Mám za úkol na sebe prozradit jedenáct věcí, odpovědět na jedenáct otázek a vymyslet jedenáct dalších pro jedenáct lidí. Malý háček shledávám v tom, že mi místo jedenácti bylo položeno osmnáct otázek, takže si vyhrazuji právo některé body vynechat.

Bye Bye Britain

25. června 2013 v 21:53 | Andalusian |  Filosofický koutek
Vrátila jsem se vám zpět z Anglie a nemůžu o tom nenapsat článek. Abych vás ale nenudila podrobným popisem, vytvořím seznam jakýchsi "achievements", které si můžu odřkrtnout z pomyslného To Do List. Taky takový máte?

-Ochutnala jsem Fish and Chips.
-Projela jsem se Londýnským metrem.
-Viděla jsem Britské korunovační klenoty, i když ty naše jsem nikdy nespatřila.
-Vyšla jsem všech 528 schodů na nejvyšší galerii katedrály sv. Pavla v Londýně.
-Vyfotila jsem se s Beefeaterem.
-Prošla jsem tunelem pod Temží.
-Nevyfotila jsem se, jak se opírám o Big Ben.
-Stála jsem na místě, kde padl admirál Nelson v bitvě u Trafalgatu. (Totiž na jeho lodi, ne u Trafalgaru.)
-Stála jsem každou nohou na jiné polokouli.
-Letos poprvé jsem se namočila v moři. (Jen po kolena, ale pšt.)
-Našla jsem si na pazourkové pláži kamínek s dírou.
-Poskočila jsem si na skleněné desce sto metrů nad zemí.

Jeden zásadní bod na seznamu mi ale chybí, nebyla jsem v Baker Street. Snad jsem nebyla v Londýně naposled a někdy ještě doplním poslední povinnost.

Hurá do deště

15. června 2013 v 16:26 | Andalusian |  Koutek na všechno, co jinam nepatří
Jako bych měla po letošním květnu málo deště, odjíždím zítra za dalším. Jedu do Anglie a až dnes, den před odjezdem, jsem se konečně dostala k blogu. Nečekejte ale zázraky, mám dost co dělat.
Tedy jen krátce: Od minulého pátku až do středy jsem nebyla ve škole. Byla jsem nemocná a potřebovala jsem se pořádě vyléčit, než odjedu. Ve čtvrtek jsem napřed byla u doktorky a pak ve škole, kde se ale vůbec nic nedělalo. V pátek jsem tam pro jistotu šla jen na hodinu. To je, co?
Prošvihla jsem všechny písemky, vstávala jsem pozdě a náramně jsem si to užila. Bohužel jsem ale již po několikáté ověřila pravdivost Parkinsonova zákona, který říká, že práce nám zabere veškerý čas, který na ni máme. Tedy že snížením množství práce nevzniká volný čas. Vážně nevím, co jsem ten týden dělala, ale nenudila jsem se. Předbalovala jsem si věci do Anglie, něco jsem ještě prala, vařila jsem a dělala ty desítky nenápadných malých prací v domácnosti, co zaberou tolik času.
Teď už mám ale jen chvíli do odjezdu, takže se tu moc dlouho nezdržím a radši to ukončím už tady.
Mějte se tu hezky,
Andalusian

P.S. "Romové" je docela hloupé téma týdne. Pořád asi ale lepší, než byl "Miloš Zeman".