Rok 2013

27. ledna 2013 v 22:52 | Skatulka |  Skatulčin koutek
V podstatě tenhle článek píšu proto, že už tu dlouho nebylo nic nového. Činím tedy změnu. A o změnách chci i psát, protože je to téma týdne.

A protože největší změna byly prezidentské volby, psát o nich nebudu. Už mě udolaly neustálé reportáže a tak akorát zbývá si připnout placku "stydím se za svého prezidenta" a tiše trpět.

Ty změny, o kterých bych chtěla psát, se částečně uskutečnily v roce minulém. Někteří více ezotericky zaměření jedinci by je připisovali konci světa, nebo "jen" konci současné epochy a začátku nové. Musím uznat, že tato myšlenka napadla i mě, po mnoha špatných zprávách, úmrtích důležitých lidí a obecných světových podivnostech. Pro mě osobně je největší změna nástup do maturitního ročníku. Je to vážně rozdíl, nemám vůbec předměty, ze kterých nematuruju, kromě španělštiny a profesní volby. A těch maturitních mám naopak víc než dost. Uskutečnila jsem i několik změn ve svém životé. Podle novoročního předsevzetí se snažím být víc aktivní, míň jíst a víc se učit. To poslední není předsevzetí, biologie s chemií mě vážně baví. Taky se snažím odmaturovat.

Další změny se naopak ještě neuskutečnily. Lidi by si mohli uvědomit, že ničit si planetu není dobrý nápad. A že prosociální a komunistická vláda není ideální řešení v krizi. A už vůbec ne ve státě s komunistickou minulostí. A mohli by si uvědomit, aspoň někteří, že střílet rakety taky není nejlepší způsob jak vyjádřit přízeň sousedům. A že nejlepší by bylo, kdyby zavládla tolerance celosvětového měřítka, ale i mezilidského. A aby se zlepšila kvalita života by lidi mohli víc sportovat a míň jíst (v civilizovaných zemích) a víc jíst a míň válčit (v zemích třetího, čtvrtého a pátého světa) A sázet víc stromů (všude).

Že těch změn nebude zase až tak moc dokazují mimojiné i ty volby o kterých jsem nechtěla psát. Nejen naše, ale i americké. Jen s tím rozdílem, že v americe volili znova něco, co se osvědčilo, u nás něco, u čeho už lidi zapoměli, že nebylo dobré. Lidstvo se mění pomalu a obtížně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Skatulka Skatulka | 27. ledna 2013 v 22:54 | Reagovat

A jestli článek nedává smysl, je mi to jedno.

2 Nathalie P./Surynka Nathalie P./Surynka | Web | 29. ledna 2013 v 15:40 | Reagovat

Naopak dává hodně velký smysl. Jen musí být člověk místy trochu víc informovaný (podívat se jednou za čas na zprávy :D ) Musím říct, že mě ještě neopustil vztek na volby. Nejraději bych zabila své prozemanovské spolužáky a marně jim vysvětluju, jak to dopadlo naposledy, když byl Zeman v politice. Zkrátka, pokud si všichni nenatlučou hubu (po vzoru svého budoucího prezidenta, který by z pádů a vrávorání mohl maturovat), evidentně nepochopí, co to vlastně udělali.
Když zmiňuješ maturitní předměty, nedokážu si já sama představit, že bych v 4. měla samé právo a jazyky. Nebylo by to špatné, ani hodiny práva, ani jazyky mi nevadí, ale ta představa, jak málo předmětů, ale hodně hodin budu mít, je při nejmenším zvláštní. Každopádně článěk má smysl, tobě přeju hodně štěstí při maturitě, ať ti vyjde všechno, co chceš a pořádně si užij dnešní večer ;-) škoda, že tam nemůžu být
:-(
Už mizím :D

3 Skatulka Skatulka | 30. ledna 2013 v 17:43 | Reagovat

[2]: Díky, užila jsem si to moc dobře :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama