Prosinec 2012

Encyklopedie flóry a fauny

22. prosince 2012 v 18:54 | Andalusian |  Umělecký koutek
Když se film může jmenovat Atlas mraků, proč by se můj článek o něm nemohl jmenovat Encyklopedie flóry a fauny?

Postapokalyptický den třináctý

22. prosince 2012 v 15:00 | Andalusian |  Koutek na zajímavé věci
Slunce zastřené oblaky dýmu ještě unaveně svítí na naši zuboženou zemi a z nebe se líně snáší radioaktivní spad. Za dva dny tu máme Vánoce, třeba zase jednou budou bílé. Ten popílek vypadá skoro jako sníh a aspoň zakryje trosky po jaderných výbuších. Osamělé skupinky přeživších zítra vyrazí do ulic doplnit zásoby a pak už můžou ničím nerušené začít svátky. Skoro by člověk řekl, že už nemá smysl nic psát, ale zábavy je třeba i v postapokalyptickém světě.
Tak tedy: Někdo, s kým bych si na jeden den prohodila život.

Den dvanáctý

19. prosince 2012 v 22:12 | Andalusian |  Koutek na zajímavé věci
Po dnešku jsem vážně vyšťavená, ale už jsem dlouho nic nenapsala, tak se obětuju. Měla jsem fakt super den - bez ironie. Místo školy jsme jeli do Plzně udělat si práva - kecám, na Techmanii. Výstava super, ale značně jí konkurovala cesta vlakem a kecání s profesorama v bufetu. Jela s náma třídní a fyzikář a oba jsou neskutečně fajn. Pan profesor nám ukazoval fotky svojí roční dcery, bavili jsme se o inteligenci domácích zvířat, o divadelním festivalu a drbali jsme jiný profesory. Bohužel jsem ve vlaku seděla mimo centrum dění, protože do jednoho kupé se prostě všichni nevejdou, ale co se dá dělat. Chytře jsem si nechala knížku doma, takže jsem si četla nějakou romantickou blbost co s sebou měla Anet. Asi to budu muset dočíst, když už jsem jednou začala...
Včerejšek jsem samozřejmě strávila s ohrnutými nohavicemi. Nevím, jestli by to pana Havla potěšilo, ale tady jde asi o něco trochu jiného.
Tohle byla asi nejdelší předmluva k otázce, co jsem zatím napsala, ale teď k věci:
Kdo mě fascinuje a proč?

Auvajs

16. prosince 2012 v 20:56 | Skatulka |  Skatulčin koutek
Pokud by jste někdy dostali ten blbej nápad si nechat trhat zuby, nenechte si vytrhnout spodní osmičky. Na rozdíl od ostatních zubů co mi trhali, po osmičce ze spodní čelisti mi natekla celá tvář a bolí to už druhý den a bude asi ještě tři dny. Nedělejte to.

Dvanáctého dvanáctý dva tisíce dvanáct

13. prosince 2012 v 21:55 | Andalusian |  Filosofický koutek
Včera byl fakt divnej den. Vstávala jsem o hodinu pozdějc než normálně, výjimečně jsem se vyspala. První hodinu ve škole jsme psali písemku z matiky, řešení mi samozřejmě došlo těsně poté, co se vybrala. Na konci hodiny nás ale matikářka úplně šokovala. Řekla nám, že je ve škole naposled, protože se musí jít léčit. Málem se u toho rozbrečela, my taky. Loučila se náma, jako bychom se viděli naposled, přála nám hodně štěstí a pak říkala, koho dostaneme na náhradu. Vážně rána, kterou jsme nečekali. Všem je nám to opravdu líto.
Letos už bylo nějak moc lidí s rakovinou. Už ne, už to stačí!
Na fyzice si kamarádka dopisovala písemku a prošla si rovnou druhou stresovou situací.
Odpoledne jsem šla na koně, byla strašná zima, ale bylo to super. Sníh je stokrát jepší než bahno a není toho tolik na uklízení. Jen koním to hrozně klouže, je to hrozně vtipný. Bajka si na vyjížďce sedla na zadek.
Tohle je naprosto nedokončenej článek, ale momentálně nemám na srdci nic víc a nedokážu teď večer splodit nic rozumnýho, takže dobrou noc a sladké sny.

Den jedenáctý

10. prosince 2012 v 16:20 | Andalusian |  Koutek na zajímavé věci
Zase mi hrozně dlouho trvalo napsat další článek, nějak jsem se k tomu celý týden nedohrabala. A mrzí mě, že jsem prošvihla téma týdne "Nesmysl", na to mě napadá spousta věcí. Teď je tu ale jedenáctá otázka:
Jak se můj život změnil za poslední dva roky?
Asi hodně, ale bude složitější napsat něco konkrétnějšího. Absolvovala jsem třetí a čtvrtý ročník gymplu, měla jsem dvoje letní prázdniny a za tu dobu se toho stihlo docela dost stát. Co se zásadních změn týče, přišly asi tak postupně, že jsem je nestihla zaznamenat. Začala jsem se bavit s trochu jinýma lidma, mám ke spoustě věcí trochu jiný přístup, ale nic konkrétního si opravdu neuvědomuju, i když vím, že toho bylo dost. (Pochopili? Ne, že?)
Mohla bych napsat, že jsem starší, dospělejší, našla jsem smysl života a bla bla bla, ale to je blbost. Nenašla a co se dospělosti týče, nechť soudí jiní.
Co se ale nezměnilo je moje lenost, neustálý pocit, že "ono to nějak dopadne", nedostatek času, všudypřítomná únava a moje nereálné ideály a sny. Jo, vlastně jeden se změnil, mám dojem, že "rozhodnutí" jít na matfyz vzniklo nekdy v průběhu těch dvou let.
A stejně jako každý rok touhle dobou, mám připravené jenom asi dva dárky na Vánoce...
Co vy? Máte dárky? Co se změnilo?

Den desátý

4. prosince 2012 v 15:32 | Andalusian |  Koutek na zajímavé věci
Právě poslouchám božské Led Zeppelin, jím čokoládu a mám pro změnu chvilku času, takže je ideální příležitost odpovědět na desátou otázku:
Můj názor na mainstreamovou hudbu.
Co si budeme povídat, nemám ji ráda. Sem tam se najde i světlá výjimka a zalíbí se mi některá písnička, ale povětšinou nic moc. Holt divný lidi poslouchaj divnou hudbu...
Některá mainstreamová hudba se mi vyloženě hnusí, jiná docela ujde. Všeobecně se v ní ale vůbec nevyznám, takže opravdu nevím, co k tomu napsat.
Nechce se mi nic vymýšlet, takže tady máte místo toho švýcarskou kozu:

Cesta do zdi

3. prosince 2012 v 18:43 | Andalusian |  Filosofický koutek
Normálně se snažím článkům vymýšlet pokud možno co nejdivnější náhodný jména, ale tentokrát to nebylo třeba. Začnu ale pěkně popořádku, tedy od soboty, protože si nepamatuju, co jsem dělala v pátek. Asi nic.

Sobotní dopoledne bylo značně neproduktivní a nezajímavé, ale odpoledne jsem šla na koně na službu, bylo na to hrozně super počasí. Zrovna se konal nějaký jarmark či co a málem nebylo kam zaparkovat. Přišli se svézt neonatologové z Motola a zbyla po nich spousta bábovky, takže jsme měly svačinu. Večer rychle domů, umýt, převlíct, najíst a na Pavlák na Cestu do zdi, už třetí kiseloprdelní akci, co jsem poctila svojí návštěvou. Když jsem do Baru U Tří kočiček zavítala poprvé, byla jsem o rok mladší, naivnější a slušnější, tentokrát mě již zákaz vstupu nezletilým nikterak neodradil. A nebyla jsem zdaleka nejmladší, viděla jsem tam přes oblaka cigaretového dýmu nějaké asi pětileté děcko, jak spokojeně sedělo mámě na klíně a dejchalo ten sajrajt. Na téměr hmatatelné ovzduší jsem si během několika minut sice jakž takž přivykla, ale než se to vyvětrá z kabátu, asi to bude chvíli trvat. Kdosi přinesl pistolku na konfety, takže se podlaha třpytila jako Éda Cullén.
Sice jsem tam znala jen pár lidí, kteří byli povětšinou spárovaní, ale kulturní program byl zcela dostačující. Pár ověřených autorů, pár nových pisálků a dvě hudební dvojice (kapely?). Všechno ujetý, šáhlý a avantgardní - abychom tam neměli jenom negativní přívlastky -, něco taky perverzní, sprostý a povětšinou vtipný.
Část večera jsem strávila se svázanýma botama, protože Mia se bavila, ale pak jsem je musela rozvázat, abych mohla jít na WC s jasně červenýma dveřma, co nešly zavřít.

Program skončil asi o půlnoci, ale odešly jsme už v půl, abychom nedorazily moc pozdě domů. Ráno jsem se snažila stihnout pár věcí do školy a pak jsem šla s Natalie (Surynkou) na vánoční trhy do centra. Napřed ty na Václaváku, pak Havelský trh a pak na Staromák, jen tam trefit, že. Asi třikrát jsme prošly kolem Stavovského divadla a nakonec jsme přeci jen Staromák našly. On je tak špatně vidět... Stromek je fajn, ale lidí bylo neskutečně moc. Nekoupila jsem žádné vánoční dárky, jenom kaštany, čaj (pro jistotu bez methanolu) a malou kapesní kovadlinku. Na Staroměstský jsem potkala kamaráda z tábora, prý se mu stromek nelíbí, že je to kýč. Cestou domů jsme stihly probrat několik typicky nesmyslných témat a pak jsme každá odjely jiným autobusem.

Co vy a kultura? Divadlo? Film? Výstavy? Koncerty? Pošahaný avantgardní autorský čtení?

Den devátý

3. prosince 2012 v 17:34 | Andalusian |  Koutek na zajímavé věci
Ačkoli mám po víkendu dost témat na psaní, přidržím se prozatím pravidelných otázek. Ta dnešní není nijak náročná, takže předpokládám, že by mi mohla zbýt chvilka i na něco jiného.
Kam bych se chtěla podívat a přestěhovat se?
To jsou dvě různé otázky, a tedy na ně budou dvě různé odpovědi.