Listopad 2011

Poesie

19. listopadu 2011 v 18:41 | Andalusian |  Literární koutek
Ve škole jsme měli takovou veselou akci, den poesie se to jmenovalo. V některých hodinách jsme se normálně učili a v některých jsme chodili po škole a dívali se, jaký program si připravily jiné třídy. Měli jsme i něco svého, ale za moc to nestálo. Pokud učitel chtěl, mohl vnést poesii do své hodiny, a tak jsme v hodině biologie skládali báseň na téma sopky. Moc daleko jsme se nedostaly, ale tady máte verzi, co jsme stvořily s kamarádkou:

Sopky
Hora, kráter, stoupá dým,
je to sopka, už to vím!
Magma stoupá, teče láva,
budou fotky, sláva, sláva.

Pompejané smutní jsou
když se Vesuv činí,
sopku fotit nemohou,
nemaj na to náčiní.

Kdo by nevěděl, město Pompeje bylo roky 79 zničeno výbuchem Vesuvu.
To je ode mě zatím všechno, mějte se hezky :-)

Více hudby pro zdravý životní styl

1. listopadu 2011 v 18:24 | Skatulka |  Skatulčin koutek
Jelikož jsem od svého původního záměru přispívat pouze obrázky upustila, je potřeba přispívat alespoň něco.Takový obrázek momentální nálady může být i písnička. Jsou písničky, které člověka chytnou a pustí až za pár dní nebo týdnů. Některé vystihují vaší momentální náladu. A některé se dovedou trefit do celkového rozpoložení. Takové mám v posledních čtyřech nebo víc měsících dvě. Tak si je poslechněte.


Tohle je první, mám ale jinou a mnohem lepší verzi. Je mi simpatičtější jak zpěvem tak rytmem nebo co to je. A ty kecy na začátku si mohli taky odpustit.


Tuhle druhou mám taky v trochu jiný verzi, ale od stejné zpěvačky a skoro mi to nevadí.


Pokud by alespoň jeden člověk (třeba Natalí nebo Kiki) měl zájem, můžete si zahrát na psychoanalitiky. Já vám sem napíšu svůj playlist (je v posledním měsíci skoro stejný, nebo jen s málo obměnami). Případným zájemcům můžu poskytnout i soubory a ráda se dozvím co si o mě myslí průměrný občan. Opravdu mě to zajímá, tak se snažte.


A věřte, že mě výběr na Youtube neuspokojil, to co mám na počítači jsou o 1000% lepší zpracování.