Libušín 2011

2. května 2011 v 20:43 | Skatulka |  Skatulčin koutek
Minulý víkend??? se konala bitva v Libušíně u Kladna, kam jsme se jakožto čumilové vypravili. Bylo to lehce na poslední chvíli, tak jsme byli rádi, že samotná hlavní bitva začínala se zpožděním. Den byl nádherný, atmosféra stylová a někteří lidé okostýmovaní. Bitva jako taková byla lehce rozvláčná, armády se střídavě zabíjely a ustupovaly a žoldáci se přidávali střídavě na jednu a na druhou stranu. Ale i tak byl den vydařený, což se ale o fotkách říct nedá, protože Kiki měla něco divnýho nastavenýho na foťáku, a tak jsou všechny do modra. Proto přikládám pár odkazů na galerie zdatnějších fotografů, protože jejich fotky sem nejen kvůli autorským právům dávat nechci, nehledě na to, že by to bylo chlubení se cizím peřím. U každého odkazu jsou nějaké komentáře, které byste mohli ocenit. A taky nemuseli.Tady si všimněte fotek 1458 a 1536, kde je vyfocen čirou náhodou jeden náš kamarád, jednou před bitvou se psem, podruhé v bitvě s hákovnicí. (hákovnice je taková vtipná věc ze který se střílí, a někam se před tím zahákne, aby zpětný ráz střílejícího neodhodil. Takový malý, ruční dělo. Dělá to randál.)Tady poukážu na fotku 287 kde se znovu vyskytuje znovu výše zmíněný kamarád, tentokrát se sudlicí, nebo s čím.


Tady se mi povedlo objevit fotky ležení skupiny ze které jsou někteří naši kamarádi, Civitas Pragensis. Jsou to jedni z radikálnějších skupin praktikující tzv. living history, kdy nejenom bojují ale i se oblékají, vaří, jí, a bydlí jako ve vybraném historickém období - v případě "Pražanů" konec husitských válek. Bylo mi velkou ctí zatím neoficielní pozvání do této skupiny, teda alespoň do doby než mi sundají rovnátka. (na tomto příkladě je vidět, jak moc vážně to některé skupiny berou, ze srandy se jim přezdívá LH fašisti) Fotky jsou to čísla 0135-0157.Na Libušíně bylo k vidění hodně skupin a armád, od Vikingů a Normanů, přes již zmíněné Husity, až po Křižáky a vymyšlené, či nezařazené frakce. To bitvě ubíralo na vážnosti a přidávalo pohádkový nádech, ale je pěkné vidět tolik historických fanoušků pohromadě.

Mimochodem, zbraně jsou opravdové, jenom nejsou ostré. Zbroj je taky opravdová, a může vážit okolo 20-40ti kilo. Ani prošívky nejsou úplně pohodlné...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Karol Karol | 4. května 2011 v 19:14 | Reagovat

Ahojky, je to hustý..:))

2 Natalí Natalí | 5. května 2011 v 17:55 | Reagovat

Jé, to je pěkný :-) :-D :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama