Říjen 2010

Korálky

11. října 2010 v 18:22 | Andalusian |  Umělecký koutek
Ahoj,
minule jsem sem dala fotky měděných přívěsků, co jsem vyráběla. Tentokrát to bude korálková spirála, kterou jsem vyráběla na táboře a inspirovala jsem se na stránkách Pavlínky.
Už jsem nebudu dávat svoje výtvory, sem se to nehodí. Možná si někdy v budoucnu založím blog na tyhle blbůstky, ale to budu muset napřed vyrobit dostatek exponátů.
Andy

Měď, měď a ještě jednou měď

3. října 2010 v 15:54 | Andalusian |  Umělecký koutek

Ahoj, dlouho jsem se tu zase neukázala a tak se to pokusím napravit.
Místo sezení u počítače v poslední době trávím svůj volný čas spoustou ručních prací. Jak je jistě vidět v názvu článku, jedním z mých nejoblíbenějších materiálů je měď. Má mnoho velikých výhod, díky kterým se stala asi mým nejpoužívanějším materíálem na výrobu šperků. Tak za prvé, nejsem na ni alergická. To bych považovala za dost podstatné, protože mnohé šperky nemůžu nosit kvůli alergii na některé kovy.
Za druhé, je hezká. K tomu není co dodat, prostě se mi líbí.
Dalším důvodem je dostupnost. Tenkých i tlustých měděných drátků je na světě hodně. Ty nejtlustší získávám z těch tlustých černých kabelů, kterých je v OBI metr asi za dvacku... A to jsou v jednom kabelu tři dráty.
A poslední důvod je asi ten, že se s mědí dobře pracuje, protože je měkká. Třeba železo je daleko tvrdší a potřebovala bych na to víc síly.V celém článku najdete fotky některých mých výtvorů.