Březen 2010

Fotečky

20. března 2010 v 19:03 | Andalusian |  Umělecký koutek
Jelikož jsem tu dlouho nebyla, dám vám sem fotky, které jsem nafotila naprosto náhodou v autě na parkovišti před Bauhausem. Dostala jsem nový foťák, protože ten starý se rozbil a musela jsem ho vyzkoušet. Fotila jsem naprosté hlouposti, prostě co bylo zrovna v dosahu a šlo na to zaostřit. Nebudu sem dávat všechny, to byste se asi lekli. Tak tady jsou, snad se líbí:-)

AG Flek

1. března 2010 v 1:00 | Andalusian |  Umělecký koutek
Ne, název článku tentokrát není žádná šifra. Jedná se o název jedné moc zajímavé folk rockové skupiny, na jejímž koncertě jsem nedávno byla. Jestli jsem ji do folk rocku zařadila špatně, tak se omlouvám, nejsem odborník na hudební žánry. Musím ale říct, že skupina má opravdu moc zajímavý styl, který zřejmě vznikl z normálního folku přidáním elektrické kytary a bicích. Jak už jsem nakousla, skupina se skládá z jednoho kytaristy a zpěváka, jednoho kytaristo-keyboardisty zpěváka, jednoho kytaristy a možná i trochu zpěváka, který hrál na šest různých kytar, z toho asi pět elektrických (jestli jsem dobře počítala), jednoho basisty a asi-i-trochu-zpěváka, jedné zpěvačky a jednoho bubeníka. Bylo vidět, že bubeník si koncert zřejmě až moc užívá. Dvakrát za koncert hlasitě zvolal "Tři jedna!", protože bylo krátce po vítězství českých hokejistů asi nejspíš se Slováky.
Asi po dvou hodinách hrani a zpívání koncert skončil a diváci si odnášeli krásný zážitek. Jako spousta dalších jsme si zakoupili CD AG Fleku a šli domů...
Dám sem několik odkazů na Youtube, abyste si mohli AG Flek tak poslechnout.
Blázni umírají nadvakrát Tohle je jedna z mých nejoblíbenějších písniček od téhle skupiny. Video je nekvalitní, takže to hlas zpěvačky hodně zkresluje, ale věřte mi, doopravdo zpívá líp :-)
Vítr Safián Tohle je další z krásných písniček, tentokrát to zpívají chlapi, ale kvalita je podobná, jako u předchozí písničky.
Carpe diem A nakonec Carpe diem, asi nejznámější písnička AG Fleku. Kvalita taky bídná, ale na Youtube si můžete poslecnout starší verzi v trochu jiném složení skupiny.
Tak zatím, Andy