Prosinec 2009

Holubí pošta

30. prosince 2009 v 18:03 | Andalusian |  Literární koutek

Tak sem zase po dlouhé době přidám nějaký článek. Ano, jedná se o další knížku, zase od Arthura Ransomea z řady Vlaštovky a Amazonky. Přeskočila jsem Klub Lysek a to proto, že si ho tak dobře nepamatuju a navíc se mi tolik nelíbil. Ne že by to byla špatná knížka, ale Holubí pošta je podle mého názoru lepší.

Znovu tu vystupují Vlaštovky, Amazonky a Dick s Dorotkou Callumovi. Jsou na prázdninách opět u jezera, kde bydlí Amazonky, ale tentokrát nejde o plachtění a táboření, ale hrají si na zlatokopy. Od starého horníka se dovídají o nějakém vědci či co, který tady na vřesovišti prý v nějakém opuštěném dole našel několik zrnek zlata. AaVaDD (snad všichni chápou význam zkratky) se chtějí utábořit v lesíku těsně pod vřesovištěm, ale kvůli extrémnímu suchu nemohou, protože vyschl potok a tím pádem by neměli kde brát vodu. Statek kousek od vřesoviště navíc zabral jakýsi člověk, který podle mínění AVD také hledá zlato a oni ho tedy musí najít dřív. Kvůli jeho vzezření mu říkají Zmačkaný klobouk. Tím jsou tedy dvě vhodná místa obsazená a zbývá jenom statek u Tysonů. Mají sice studnu a na zahradě se dá poměrně dobře tábořit, ale cesta na vřesovišta zabere dost času. Jiná možnost ale není a tak se spokojí s tímhle.
Velmi dlouho pracne prohledávají vřes a okukují staré doly, ale nikde ani stopa po zlatě. Zmačkaný klobouk si zatím dělá divné cákance barvy podél jakési praskliny. Titty najednou objeví, že má proutkařské schopnosti a zjistí, že poblíž mýtiny, kde se původně chtěli utábořit je voda a vykopou si studnu. Po kontrole maminkou Amazonek a paní Tysonovou se stěhují na mýtinu. Nejmladší Roger jednou při pátrání sklouzne z prudkého svahu a najde pod ním vchod do starého dolu. Posvítí si baterkou a narazí na žílu křemene s malými nazlátlými zrnky. Dlouho se baví bušením kladívkem do stěny a prohlíží si zlatá zrnka. Ostatní mezitím došli do tábora a udělali večeři. Měli strach o Rogera, který nepřišel ani kvůli hladu, jak předpokládali. Přišel až za tmy a chlubil se kousky křemene se zrnky zlata. Dostal vynadáno, ale ostatní v zápětí upoutalo zlato. Další den se vypravili do dolu a natěžili a vyrýžovali hromadu zlatých zrnek. Od kapitána Flinta si půjčili nějaké náčiní. Když natěžili velké množství, chtěli zlato rozztavit. Pálením uhlí vyvolali paniku, protože všichni v oblasti yli kvůli suchu na pozoru kvůli požárům. Když došlo na samotné tavení, byli zklamani. Tyglík (nádobka na tavení kovů) prasknul a po rozlitém zlatě nebylo ani stopy. Dick se jel k Blackettovým přesvědčit, jestli jde opravdu o zlato, ale na vřesovišti mezitím začalo hořet. Oheˇn se podařilo naštěstí uhasit. Přijel kapitán Flint a začaly se pomalu objasˇnovat záhady. Zlato nebylo tak úplně zlato a Zmačkanec byl známý kap. Flinta a hledal na vřesovišti mědˇ...

Dárek

28. prosince 2009 v 15:07 | Skatulka |  Skatulčin koutek
Tady je zpožděnej dárek k vánocům. Řekla sem si, že se začnu učit kreslit pastelkama, ale tohle je ještě tužkou.


Krásné svátky!!!

Veselé Vánoce!!!

20. prosince 2009 v 22:26 | Skatulka |  Skatulčin koutek
Je to asi můj poslední článek před vánocema, a tak jestli chcete další, tak si stěžujte u kiki. Víte, že když napíšete kiki vzkaz (takovýto pod menu) tak jí to přijde e-mailem? No nevadí. Dneska mám co psát, protože jsem byla na premiéře O světostroji a na školním výletě do Náměšti nad oslavou na vojenské letiště a do památníku národního písemnictví.

Začnu představením školního oratoria, protože z něj nemám obrázky. Bylo to srovnatelne s Ludvíkem, jenom s mnohem míň děje. Nejlepší ze všeho byli vypravěči (učitel filosofie a bývalý maturant), kteří oživili výstup vtipy a vtípky, někdy taky narážky např. na školní jídelnu. Ředitel si zahrál uklízečku a jednoznačně nejlepší hlas ze sólistů měla malá, hubená češtinářka Brýlová.

Na výlet s námi jeli češtinář a náš nový třídní. Fotky jsou jenom z letiště.

Pokud vás to ještě nenapadlo, tak přejetí myší nad obrázkem vám ukáže popisek. Ať žijí školní výlety!!! (i když se na tenhle muselo vstávat před pátou...)
A krásné vánoce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Muj novej mazlicek

8. prosince 2009 v 15:30 | Skatulka |  Skatulčin koutek

my pet!
my pet!


my pet!


my pet!

Pokud jste na to nepřišli, stačí na zvířátko kliknout.

Máte už dárky?

7. prosince 2009 v 21:34 | Skatulka |  Skatulčin koutek
Mě, jako mnoho jiných lidí, vánoční nakupování děsí. Ještě ke všemu patřím k lidem, co nemají obchody, nakupování a cizí lidi moc v lásce. Taky proto jsem ráda, že mám nutné nákupní odpoledne už za sebou. Konečně si můžu oddychnout a užívat si vánoční atmosféru, kterou se vám pokusím navodit pomocí pár obrázků.

Tenhle poslední obrázek je nazván "christmas tree" neboli vánoční stromek, ale je to sporné jestli se v tom ten stromek dá najít. Já jsem tam našla mnohem víc než jen strom, a je jen na vaší fantazii co a jak vydíte vy.

Všechny obrázky jsou z DeviantArt
.

Ateistický Domorodec Vyšel Eskymákovi Naproti Tundrou

2. prosince 2009 v 20:37 | Andalusian |  Filosofický koutek
Je to tak. Minulý týden byla první adventní neděle. Doufám, že již i opozdilci pochopili název článku. Vánoce se blíží a lístky z kalendáře nekontrolovatelně odpadvají. Ano, můžeme lístky na kalendáři nechat přilepené, ale to nám moc nepomůže. Zkrátka a dobře, advent přišel a Vánoce jsou za rohem. Samozřejmě advent přišel na pomyslných nožičkách a Vánoce stojí za fiktivním rohem. Abychom si rozuměli, advent přijít nemohl, nemá nožičky, Vánoce také nemají žádný roh, za kterým by mohly být, tak jak to tedy je?

Tak jsem to pro začátek hezky zamotala a teď něco smysluplnějšího. To už napovídá, že si pomůžu Wikipedií (wikipedia.org), protože z mojí hlavy nic smysluplného prostě nebude.
Advent je začátkem liturgického roku a zároveň přípravou na Vánce. Adventní neděle jsou čtyři, jak to určil papež Řehoř Veliký. Podrobnosti o různých náboženských očekáváních vynechám, to si když tak najděte sami. Dost častý symbol adventu je adventní věnec, na kterém jsou čtyři svíčky jako čtyři adventní neděle. Děti mívají adventní kalendáře s čokoládičkama a všichni jsou hrozne vystresovaní, protože nemají nakoupené dárky. (Upozornění: poslední věta je moje vlastní, není z Wikipedie.)

Tak si ten advent hezky užijte, papa.
Andalusian