Listopad 2009

Ještě k muzikálům

29. listopadu 2009 v 13:47 | Skatulka |  Skatulčin koutek
Tady máte videa O světostroji a Ludvíka:Škola i v neděli

28. listopadu 2009 v 21:52 | Skatulka |  Skatulčin koutek
Po víceméně úspěšném celoškolním projektu Ludvík, se učitělé (hlavně hudebko-biologářka a fyziko-matikář) rozhodli pro zopakování, jenom v menším měřítku. Nový asi muzikál se jmenuje, po dlouhém dohadování, O světostroji. I když jsem tu od obrázků, připojuji webové stránky jak Ludvíka, tak i nové kreace Gymnázia Jižní Město.

Ludvík: http://www.gjm.cz/ludvik

O světostroji: http://oratorium.gjm.cz/

Oboje jsou autorské práce našeho gymnázia, hudba je složená již zmíněným fyzikářem Honzou 220 Voltem, který má taky na starosti orchestr, text pokud vím školní psycholožkou a celé to dává dohromady hudebko-biologářka Lenka Vašátková s Blankou Haisovou, které mimo jiné vedou sbor. Hvězdami Ludvíka i Oratoria (pracovní název pro O světostroji) jsou školník, před?loňský maturant, třeťačka (teď už čtvrťačka [páťačka???]), učitel dějin umění a češtinářka, také ředitel a jeho zástupkyně si zahrají, spolu s tanečníky, a jinými nedůležitými, ale nezbytnými rolemi.
Více na webových stránkách (také jsou dílem studentů).Kdo by měl zájem, šiřte dál, škola to ocení a můžete říct že jste se podíleli na reklamě úplně cizí školy. Koho by to z Kikiných kamarádek zajímalo, DVD Ludvíka mám doma spolu se soundtrackem.
A že to není makačka, vytvořit takovejhle muzikál? Sbor zkoušel ve čtvrtek od 8:30 do 16:00 a v pátek dokonce do 19:00. V pondělí a v úterý je čeká celodenní nahrávání ve studiu a před vystoupením se zkouší skoro nepřetržitě i o víkendech a vyučování. Projektové dny pro všechny ateliéry (producenti, PR, grafika, tanečníci...) byli zatím jenom dva, ale sbor a tanečníci a herci a orchestr mají svůj harmonogram a jedou jednu zkoušku za druhou. Tak si z nich vemte ponaučení, přispějte, šiřte dál a fanděte ujetým studentům a profesorům z GJM.

I blbinky se dají fotit

18. listopadu 2009 v 17:17 | Andalusian |  Umělecký koutek
Ano, i blbinky se dají fotit a někdy to i vypadá docela dobře. Taky jsem fotila blbinky. Jéje, já jich fotila... A slíbila jsem další fotky, tak je sem dávám. Nelekejte se, nejsem blázen, jenom mám občas bláznivou náladu...

Červená se, line záře

18. listopadu 2009 v 16:52 | Andalusian |  Umělecký koutek
Červená se, line záře...

Co to asi je?

I want responces!!!

17. listopadu 2009 v 20:11 | Skatulka |  Skatulčin koutek
Chci vědět jestli se vám články líbí, vaše názory...konstruktivní kritika je vítaná. Jak máme vědět že to čtete?

KOMENTUJTE!!!

Možná že sem přibyde i pár článků pokud nás hezky poprosíte....hezká představa....
Možná že sem napíšeme i o tom o čem budete chtít, pokud nám sdělíte co to je. Předem upozorňuju, o současných herečkách, hercích, zpěvačkách a zpěvácích typu Efron a jiní, nepíšu!!! Romantické slaďáky mě taky nedonutíte sem dát. Zato pokud to bude vtipný, morbidní, filosofický nebo nejlíp všechno najednou....

Co dodat?

16. listopadu 2009 v 21:30 | Skatulka |  Skatulčin koutek
Začátek školního roku, vánoce za dveřmi, někde mezi tím se mihlo pár státních svátků. (omluvte mě, s časem, datumy, letopočty a tak podobně jsem se nikdy nekamarádila a i teď se mi vyhýbají velikým obloukem...) Také z tohohle důvodu jsem se lehce vyděsila, když jsem zjistila že je polovina asi Listopadu za námi s já a Kiki jsme napsali pouze dva ubohé články. Tímto se vám omlouvám i za ségru.

Vracím se k vděčnému tématu: knížky

Momentálně čtu tři knížky, teda dvě knížky a komiks. Komiksu si odměřuju denní dávky jednoho dílu denně. Akorát mi umřel hlavní hrdina...Hrozně mě mrzí že Neil Gaiman (autor) nepokračuje s Danielem (následník Pána snů Morfea)... Ten pán umí psát....Když dočtu svůj podíl Sandmana, další domácí knížkou je Robinson Crusoe v originálu (angličtině). K tomu se ještě vrátím. Ve škole a jinde mimo dosah počítače a knihovny v pokoji čtu historický román Ivanhoe, příběh rytíře ze středověku. Čtu to více méně už od začátku školy, ono jak je toho víc tak to trvá dvojnásobně, respektive trojnásobně než kdybych četla jen jednu věc.

K Robinsonovi, hrozně si vážím pána J. V. Plevy, který převyprávěl Robinsona a udělal z již docela zdařilého díla něco neuvěřitelného. Teď když čtu originál, připadá mi Robinsonův osud snesitelný. D. Defoe (autor) svou postavu (R1) už od začátku zásobuje střelnými zbraněmi, prachem, noži, papírem, nářadím, jídlem...ze ztroskotané lodi. Plevův převyprávěný svěřenec (R2) musí svůj život na ostrově začít s jedním nožem a kusem provazu. Až dodatečně a za mnoho let mu dopřává zásob z lodi rozbité větremo kameny. Asi je to i záživnější a napínavější, přece jenom porovnejte snahu R1, když loví pistolí a R2 když konečně uloví agutiho vlastnoručně zhotoveným oštěpem. I oheň má R1 od začátku, R2 ho dostane později, a ještě ho neopatrností znovu na chvíli ztratí. Tímto se dostáváme ke zpracování prostředí. Defoe se zmiňuje o tučňácích. Sice jenom jednou, ale ve střední americe??? Na Robinsonův ostrov taky umísťuje divoké kočky které se ochotně kříží s Robinsonovými (ano, s R1 se zachránily dvě kočky, obě dvě samic,e a R1 se dočkal tolika koťat, že nevěděl co s nima...) Zato Pleva si dal záležet, umisťuje R2 na reálný, existující ostrov, dohledává si informace a přikládá ke knížce několikastránkové vysvětlivky roslin a živočichů se kterými se R2 setkal. Aby to nevypadalo že chci původní dílo kritizovat přepříliš, autor žil přece jenom na začátku 18.století. Na svou dobu to bylo asi docela pokrokové dílo, a určitě je vynikající. Jenom tím chci říct, že pokud na přečtení zrovna této verze netrváte buď z jazykového nebo jiného důvodu, doporučuju si přečíst upraveninu (fuj, to zní hnusně) od J. V. Plevy.

A teď k obrázkům. Jsem tu přece od nich...
Všechny obrázky jsou z DeviantArt a patří jejich autorům, jsou to zejména Khosdog, Balaa, a Katanimate, Suliannh. Děkuji moc

I nula má srdce

16. listopadu 2009 v 21:22 | Andalusian |  Literární koutek
Ahoj,
měli jsme ve škole dneska jakýsi den poezie a někteří vyučující tuto příležitost využili a do hodin zapojili poezii. Zeměpisář nám předčítal básně týkající se měst, nebo zemí a my jsme hádali, co to je. Poté jsme sami skládali básničky o Africe, kterou právě probíráme. Matikářka nás také nechala skládat básničky, tentokrát samozřejmě s matematickými pojmy. Třídní nás zase vzala na program nějaké jiné třídy. Nebyl nic moc, ale já si nestěžuju, my jsme si totiž nepřipravili vůbec nic. Jsme totiž kamarádská, perfektně fungující a spolupracující třída. Jelikož zrovna nemám, co sem dát, napíšu vám sem ty dvě básničky... První jsme psaly ve skupině, druhá je moje vlastní.

Afrika

Jedeme směr Nil,
velký počet mil.

Velká kamenná kočka na nás čeká,
těžká hádanka nás leká.

Páníčka už zahrabali,
pyramidou přiklopili.

Malý lidi, velký taky,
sbalíme si saky paky.

Ropa všude smrdí tu,
já chci zas k nám do bytu.

...
Africe už sbohem dám.

Omlouvám se za vynechaný verš, nepamatuju si ho. Předem prosím svoje spolužačky, které tento blog navštěvují a podílely se na vzniku básně, aby mě nezabíjely, i když by to některé (viď, Míšo?) s radostí udělaly. Na druhou stranu prosím ty, kterým zveřejnění básně nevadí, nebo dokonce vyhovuje (že jo, Karol), aby třeba doplnily chybějící verše...

A teď ta druhá...

Dělení

Posteskla si jedna nula,
že se nulou nedělí,
může jenom odčítat
a sčítat, to i v neděli.

Může taky násobení
zkusit občas pro radost,
jenže zábava to není,
má už násobení dost.

Kdyby nula mohla dělit,
byl by svět hned krásnější,
"vždyť to někdy můžeš zkusit"
osmička ji konejší.

"Jenže nulou nelze dělit,
to pravidla říkají"
tak se nula schovala
a pláče dále potají.

Teď jsem vám snad objasnila název článku, který by při nepřítomnosti této básničky mohl vyvolat zmatek.
Tak si hezky užijte volný den a ahoj,
Andalusian

Příspěvek na blog

15. listopadu 2009 v 17:26 | Andalusian |  Koutek na zajímavé věci
Mám přispívat, tak budu přispívat.

Přispívám...
Přispívám...
Přispívám...
Přispívám...
Přispívám...
Přispívám...
Přispívám...
Přispívám...

Tak dobře:
Tohle je jedna hrozně super písnička od mojí oblíbené skupiny Nightwish:
Písnička se jmenuje Amaranth. Je sice od nové zpěvačky (Anette Olzon), kterou nemám tak ráda jako Tarju (předchozí zpěvaka Nightwish), ale písnička je strašně krásná. Existuje i klavírní verze, kterou jsem se horko-těžko naučila :-):
Časem snad budu přidávat více, ale teď mám nějak málo času. Zatím ahoj, Andalusian

Kdybyste nemeli co číst...

7. listopadu 2009 v 20:47 | Skatulka |  Skatulčin koutek
Kdyby jste někdy čirou náhodou neměli co dělat, nebo potřebovali, jako někdo nejmenovaný, *ehm*, rychle sesmolit článek na sestřin blog kam by měla přispívat ona, podívejte se na, případně pošlete dál, tyto dvě adresy.


První je blog s nedokončenýma povídkama, druhý je blog se vším možným, většinou vtipným. Netvrdím že jsou nějak extra, ale jak jsem již zmínila, potřebuju rychle něco napsat.

Taky sem dám jeden hezký obrázek z DeviantArt.com.


Tak se mějte hezky a donuťte Kiki-Andalusian sem přispívat!