Září 2009

Klobouky z Agarveny - Rodinné tajemství

30. září 2009 v 18:51 | Andalusian |  Literární koutek
Ahoj, tak vám představím další ze svých oblíbených knížek. Název už psát nemusím a napsala ji Markéta Prášková. Více v celém článku (to zní nějak moc odborně :-))

Světe, já se zblázním.

29. září 2009 v 18:01 | Andalusian |  Koutek na zajímavé věci
Světe, já se zblázním

Tuto památnou větu pronesl Arthur Dent potom, co strávil pět let úplně sám na prehistorické Zemi.
Asi jste pochopili, že se nejedná o realitu, ale zase o nějakou knihu... Tentokrát Stopařův průvodce po galaxii, nejsem si jistá, který díl. Napsal Douglas Adams.
Nevíte, proč to sem píšu? Prostě jsem chtěla napsat článek, a tohle bylo první, co mě napadlo. Hezká věta. Světe, já se zblázním... Ještě nutno podotknouti, že Arthur měl při pronesení této věty ve vousech zastrčenou králičí kost a měl kabelu ušitou z kůže téhož králíka.
Teď k věci. Dlouho jsem sem nic nepřispívala a Skatulku asi začalo nudit udržování blogu při životě... On to chvíli vydrží. Abych sem tedy něco napsala, doporučím vám dva blogy s povídkami, které jsem si velice oblíbila.
Jeden píše jistá Terka a její povídky jsou o postavách ze Stmívání. Na můj vkus je to trochu moc romantické a vadí mi to klišé "žili šťastně až do smrti", ale jinak se mi ty povídky velice líbí.
Najdete je ZDE
Druhý blog vlastní Miriela. Je napsáný slovensky, ale věřím, že to i tak všichni Češi zvládnou přečíst. Píše takové povídky ze života a vyhovuje mi, že konce nejsou vždycky jenom dobré. Jestli si chcete počíst slovensky, podívejte se SEM
Proč mi vadí šťastné konce? Protože jsem divná... Jestli jste to ještě nepochopili, přečtěte si pozorně můj profil, nebo napište mé drahé sestřičce. Ale to vám neradím.
Dále jsem si oblíbila dělání rozvrhů hodin. Asi proto, že je to smysluplné využití obrázku. Kdo bude mít zájem, napište a já vám taky nějaký udělám... Nedám vám sem ukázku, neboť se mi to nechce předělávat z .xcf na .jpg. Třeba příště... Ale to říkám dost často, co?
Tak už dost kecání a já se loučím...
Andalusian

I thought so...

25. září 2009 v 19:49 | Skatulka |  Skatulčin koutek
Proč sem poslední dobou přispívám jenom já? Dokopejte někdo tu Kikinu ať sem něco dá. Tohle už hraničí s ignorací.

Jinak se musím pochlubit. Na IVT(počítače) jsem udělala webové stránky!!! (více !!! znamená šílenství!!!)
Napsala jsem svojí první letošní písemku z matiky!!!
Udělala jsem tenhle obrázek Islandských krajinek na svoje webové stránky!!!
Chtěla bych se tam někdy podívat, taky bych chtěla do Norska, Kanady, na Novej Zéland...
Co vy? Kam se chcete podívat, odstěhovat, atd.?
Taky vám představím svoje nejoblíbenější slovo VŮBEC.


Je anglicky, a zjistila jsem, že se dá použít skoro v každé situaci... překládat vám ho nebudu, nejsem slovník...
So what? Well...whatever!

Kdyby se tam nemuselo počítat, šla bych na astrofyziku

20. září 2009 v 16:13 | Skatulka |  Skatulčin koutek
Před časem jsem sem začala dávat obrázky věcí co mám ráda. Dneska budu pokračovat astronomií. Baví mě, dobře se na ní kouká a je hooooodně zajímavá.
To, že je estetická a fotogenická vám potvrdí mnou vybrané exempláře. Nemají nic moc společného, kromě toho, že pocházejí ze stejné stránky.

Tohle je mlhovina v souhvězdí Carina, Lodní záď.

Hezká skupina galaxií

Nádherná fotka jakési galaxie, měla jsem jí dlouho na ploše.

Tohle je srdce anonymní mlhoviny

Další moc pěkná skupinka galaxií

NENÍ to fotomontáž, ale výsledek práce moooc šikovného fotografa

Další těžko uvěřitelný, ale přesto opravdový snímek.

Miluju galaxie, zvlášť takový jako tahle

Krásný útvar v souhvězdí Vela, Plachty

Poslední úsměvný obrázek taky není fotomontáž


Všechno tohle a víc najdete na:
na Bad Astronomy Blog

Za hlavou???

17. září 2009 v 20:37 | Skatulka |  Skatulčin koutek
Proč se záhlaví říká záhlaví? Proč se ústřice jmenuje ústřice? Proč Bůh nestvořil nejdřív Evu a pak teprve Adama? Když svět a flóra a fauna vznikli dřív než člověk, neměli by být důležitější? Já si myslim že jsou.

Všeho moc škodí a filosofie taky.

Tady je další záhlaví pro Kiki-Andalusian. Trochu jsem změnila styl. Je zimní. Ať ho použije až bude chtít.Knihy, pouta a počítač...

16. září 2009 v 21:16 | Andalusian |  Filosofický koutek
Tak jsem zase tady. To je oznámení a nic s tím neuděláte. Máte smůlu.
Z názvu asi těžko odvodíte, o čem článek bude. Knihy - to se ještě dá chápat. Pouta - to už je horší. S počítačem si asi všichni rozumíme, ale v souvislosti s knížkama...?

Čtěme

12. září 2009 v 11:11 | Skatulka |  Skatulčin koutek
Pokud jste název nepochopili, je to rozkazovací způsob množného čísla osoby druhé u slovesa číst.

Ti co mě znají vědí že hodně čtu. Vlastně ne hodně, ale hooooooooooooooooooooooooodně. Momentálně čtu knihy dvě, česky Dvacet tisíc mil pod mořem od Julese Vernea, mooooooc známá a zajímavá knížka. Tu nosím s sebou do školy, nebo kam. To druhé je anglický komiks Sandman od Neila Gaimana. Ten mám na počítači a čtu ho doma, když zrovna nespim, nejim, nebo nepíšu články.

Tenhle příspěvek sem nedávám protože si myslím že by se vám mohla série komiksů líbit, nebo že si je budete chtít přečíst. Dávám to sem proto, že je to zajímavé a kreativní dílo, které asi neoceníte, zato pro mě, jakožto pro exota první třídy, je to "knížka" vysoké hodnoty. Snad se to ani nezkoušejte číst, jeto pouze v angličtině a možná ve španělštině.

Já jsem tu od obrázků. Protože je komiks jako takový určitě chráněn copyrightem, dám sem jenom obrázky stáhnutý z internetu.


Tohle je prapodivná rodinka, The Endless, Nekoneční. (překlady jsou pouze překlady, jsou překládány mnou, a určitě nejsou přesný) Jsou starší než bohové, a budou tu jako poslední po skončení vesmíru.

Nejstarší je Destiny (Osud), ten v hnědé kápi s knihou.Jeho mladší sestřička, ta pohledná Gothička je Death, Smrt. Odporuje tradičnímu znázorňování personifikace smrti.


Třetí nejstarší je Dream (Sen), Sandman, nebo taky Morpheus. Je to hlavní hrdina celé série, nevyskytuje se však nutně ve všech dílech. Na rodiném portrétu je to ten ve prostřed.Ke konci série k mé veliké lítosti dobrovolně umře, a nahradí ho jím vybraný Daniel Hall, který vypadá v podstatě stejně, jen obarvený na bílo. Černá mu slušela víc.O stupeń mladší je Destruction, Ničení, a zatím v příběhu moc nevystupoval. je to ten hnědovlasej chlap.


Má mluvícího psa Barnabase, kterého na nekonečně dlouho půjčí své nejmladší sestře.

Asi tak nastejno jsou dvojčata Desire (Touha, Chtíč) a Despair (Zoufalost). Teoreticky jsou pravé opaky:
Elegantní Desire, pohlaví volitelné, žádné, nebo oboje, ztělesnění všeho co jste kdy chteli, lehce zlomyslný/á až zlý/á.

A ošklivá Despair, naopak odraz vašich nejhorších stránek.Nejlepší nakonec, nejmladší Delirium, Blouznění. Roztomilá, věčně někde mimo, ví však věci co ani Destiny, nejstarší a nejchytřejší, neví. Původně v podivné rodince sourozenců figurovala jako Delight, Radost. Z Endless nejčastěji mění svůj vzhled, má jedno oko modré a jedno zelené.Nejlépe spolu vycházejí Death a Dream (dole), Desire s Morpheem (nebo jak se to skloňuje) naopak vede jakousi osobní válku.

Tihle dva jsou spolu s Delirium moje nejoblíbenější postavy.

WARNING: Opravdu nezkoušejte to číst, je to pro dospěláky, lehce brutální a s komplikovaným dějem a asi milionem postav včetně šílené matky, mluvících psů, chrličů, nočních můr, akvarijních rybiček a něčeho nejmenovaného ve sklepě.

Zpátky do školy

10. září 2009 v 18:44 | Skatulka |  Skatulčin koutek
Uááááááááááááááááááááááááá!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tak zase začíná škola, a protože jsem sem od začátku září nic nedala, napíšu vám něco o svém rozvrhu.

Za prve, nezdobí ho klasické předměty jako čeština, zeměpis, dějepis, ale máme biologii, historii, geografii, informatiku a výpočetní techniku, dějiny hudby a dějiny umění. Přibyly nám nové předměty zdraví a příroda, to první jsou nemoce, první pomoc, prostě biologie, to druhý jsou chemické a fyzikální pokusy. Místo občanky máme právo a spotřebitelskou výchovu. Na rozvrhu jsem letos nenašla starý známý český jazyk, nýbrž komunikaci (sloh a pravopis), rétoriku, dějiny literatury a interpretaci literárního textu. No vyznejte se vtom.

Z loňského roku vám sem dám video "středověkého dnu," projektu celého druhího ročníku vrámci historie, dějin hudby a umění, hudebky a výtvarky. nakonec to bylo fajn, ale ten inteligent co dělal to video nemá smysl pro hudbu. posuďte sami: Středověký den na GJM

Není to sice obrázek, ale je to hooooodně pohyblivých obrázků za sebou, a to se počítá. Když už jsme u pohyblivých obrázků, je to název jedné Zeměplochy od Sira Terryho Pratchetta.