Srpen 2009

Naposledy Kreslení

29. srpna 2009 v 15:22 | Skatulka |  Skatulčin koutek
Jako končí prázdniny, končím já tenhle seriál. Máš poslední šanci se otočit a odejít bez vážných následků.


Kreslení aneb Do třetice všeho dobrého

27. srpna 2009 v 15:22 | Skatulka |  Skatulčin koutek
Ty seš tu zase? Grrrr... No jo, no....


Vtípek

26. srpna 2009 v 19:06 | Andalusian |  Koutek na všechno, co jinam nepatří
Ahoj, jelikož mě nic lepšího nenapadá, dám vám sem další vtip:

Vsadí se Rus, Američan a Čech, kdo vyrábí nejkvalitnější žvýkačky. Rus vytáhne žvejku, chvíli jí žvýká, pověsí ji na strom a chytne se jí. Visí 5 minut a pak se žvýkačka utrhne.
Američan taky vyndá z kapsy žvýkačku, rozžvýká ji a pověsí se za ni na strom. Visí 10 minut a pak spadne. Čech něco vytáhne z kapsy, chvíli to žvýká a taky se za to pověsí na strom.
Visí půl dne a když tam ještě je, zavolají na něj ti dva další: "Polez už dolů, stejně jsi vyhrál. A řekni nám, co to bylo za žvýkačku, že tam vydržela tak dlouho."
"To nebyla žvýkačka, ale semilskej rohlík."

xD Docela dobrý, ne?
Vaše Andalusian

Kreslení na pokračování

25. srpna 2009 v 15:22 | Skatulka |  Skatulčin koutek
Vítejte. Jestli jste se dostali až sem a přežili jste, radši se otočte a vraťte se zpátky. Nekoukejte se dál! Vážně!

Internet ukrývá mnoho pokladů...

23. srpna 2009 v 20:18 | Andalusian |  Koutek na zajímavé věci
Ahoj, konečně jsem se zmohla na to sem něco napsat. Jak asi víte, byli jsme na táboře. Časem třeba přibydou i fotky...
Jinak: Oblíbila (asi za deset minut) jsem si jednu stránku, kde se dá velice snadno naučit psát v elfském písmu (podle J. R. R. Tolkiena). Je to anglicky, ale snad to zvládnete :-). Naučit se to můžete zde. A velice snadno.
Další úžasná stránka: pozorování hvězd. Nevím, jestli jsem to někdy zmiňovala, ale mám moc ráda hvězdy a Lilly ještě víc. Zde si je můžete prohlédnout, i když je zataženo. Stačí nastavit místo, čas a datum, a můžete pozorovat...
A tady si můžete prohlédnout nádherné fotomontáže s různým tématickým zaměřením. Je tam všechno od superzvířátek přes jídlo až po fantasy a pohádkové postavy.
Myslím, že to z mých oblíbených stránek stačilo, a někdy příště,
Andalusian

Kreslení

22. srpna 2009 v 20:15 | Skatulka |  Skatulčin koutek
Můj úkol je dávat sem obrázky. Nikdo však neupřesnil, jaké mají být. Tyto budou mnou vlastnoručně kreslené, koupila jsem si kvůli nim i superměkkou tužku na vybarvování černou barvou. Kreslit mě baví. Opravdu umím jenom koně podle předlohy, s trochou fantasie a kreativní nálady zvládnu i víc. Někdy stačí i nudná hodina ve škole. Nedivte se, některý obrázky budou na útržkách, linkovaných nebo i kostičkovaných papírech. Když chci kreslit a nemám na co, pomůžu si třeba popsaným sešitem.

Je toho hodně, a tak to sem budu dávat na etapy. Aspoň toho bude víc. Začnu nejstarším, druhá bude nejjednoduší, třetí část přinese nejnovější a nejhezčí obrázky.

Teď už jen obrázky:


Tenhle koník je už asi tři až čtyři roky starý. Je to ten který můj zájem v kreslení koní začal. Jelikož je první, není dokonalý. Náhodou, opravdu náhodou, jsem našla na internetu stejný obrázek kreslený někým jiným. Protože je to obrázek z Jezdectví, a byl dost malý, dost mě to překvapuje. Svět je malej, dokonalej.
Pro porovnání:

Já vím, trochu to kazí dojem z mého prvního obrázku ale já to sem dát musela.

Další z jednodušších a primitivnějších obrázků. Věřte mi, bílí koně se kreslí nejlíp.


Tenhle koník je za prvé na blbym papíru, za druhé jsem si v době co jsem to kreslila ještě nekoupila ty nejměkčí tužky, a tak jsem musela hodně tlačit abych dostala alespoň trochu tmavou barvu. Stejně se to hrozně leskne.

Tohle není kůň, ale ne všechno co sem dám kůň bude. Mě se to líbí.

Na začátek by to mohlo stačit.
Další díl vám představí moje výtvory které nejsou vůbec propracované, a ani nemají být. jsou to, jak jim říkám já "stick horses" neboli "čárkoví koně."

Dobrou noc a nashledanou příště 25. 8. v 15:22.

Morava je hezká

9. srpna 2009 v 20:04 | Andalusian |  Filosofický koutek
Ahoj, po týdnu stráveném ve východní části naší republiky, tedy na Moravě, jsme zase doma. Bylo to pěkné, ale jak se říká: Všude dobře, doma nejlíp. Musím uznat, že Moravský kras je opravdu skvost a všechny zámky (Lednice, Valtice, Kroměříž, Slavkov, Mikulov...) jsou nádherné, ale ta diskoška, co měli ve vedlejším kempu, byla otravná. Usínat při tom jejich tuc-tuc neni nic úžasnýho, a ještě když se ti opilci pokoušej zpívat... No ale tak hrozný to nebylo a ve zdraví jsme se vrátili.
Prolezli jsme všechny zpřístupněné jeskyně v krasu a ještě jednu myslim že u Mikulova. Mooc hezký. A ve výše zmíněných zámcích (kromě Mikulova) jsme byli i na prohlídce. Jsou všechny nádherný a všechny patřily Lichtenštejnům. Ten Mikulov taky. Teď naštěstí dali pokoj a seděj si pěkně na svým kousku země v Lichtenštejnsku. Všechny ty zámky jsou státní. Zase jako vždycky: snad se dopracuju k tomu dát sem fotky. Andalusian