Autobusy

28. dubna 2009 v 19:09 | Andalusian |  Filosofický koutek
Zvláštní téma, co? Pro toho, kdo neví: je to velká plechovka na kolečkách, co má jezdit v určitou dobu a dopravit nás na určité místo, jenže co se týče autobusu 240, kterým jezdím do školy, občas prostě nejede. Je to smutné, ale je to tak. *vzlyk* U nás jezdí pouze tři autobusy: 111-jezdí na Skalku a do Koloděj, 329-jezdí taky na Skalku a kromě několika posledních zastávek má stejnou trasu jako 111, 240-jezní na Háje a Černý Most. A tahle skvělá 240 se prostě někdy asi rozhodne, že nepojede. A nejede. Není to nic zvláštního, já už jsem si zvykla. Ale je to trošinku nešikovné, když mám jít do školy.

Ale o tomhle jsem nechtěla psát. Asi před šesti měsíci (někdy na podzim) začali kopat kanalizaci a zrovna tam, kde jezdily autobusy. Musely jezdit jinudy. A není lepší cesta, než přes křižovatku, na které se dělají kilometrové (přeháním :-)) zácpy. Je to tím, že tam malá a nevýznamná ulička (naše hlavní) kříží větší a důležitější uličku (Kutnohorská/Černokostelecká). Ta má zelenou asi půl hodiny, a my tam musíme čekat. Pak to udělá "blik" a sláva, je zelená. Pak projedou tři auta a udělá to zase "blik" a zase se nejede. Nejhorší je to, že to jinak nejde. Kdyby se zkrátila zelená na té větší silnici, způsobilo by to dopravní kolaps, protože by se tam neudělala kilometrová zácpa, ale rovnou přes celou Prahu (zase přeháním). Tahle objížďka způsobila, že jsem musela jezdit a tím pádem i vstávat dřív (pochopitelně). Melo to jen jednu vyhodu. Jelikož dvě zastávky byly posunuté, mohla jsem vystupovat trochu jinde, než obvykle a chodit domů sice delší, ale hezčí cestou.
Teď to už naštěstí zase jezdí normálně a můžu jezdit do školy jako dřív. Vy si asi myslíte: No a? ale pro mě to dost znamená. Těžko se to vysvětluje, taková "závislost" na autobusové trase...
Mno, já myslím, že už to bude stačit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 konik konik | Web | 4. května 2009 v 16:25 | Reagovat

U mě na blogu je bleskowka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama