Duben 2009

Autobusy

28. dubna 2009 v 19:09 | Andalusian |  Filosofický koutek
Zvláštní téma, co? Pro toho, kdo neví: je to velká plechovka na kolečkách, co má jezdit v určitou dobu a dopravit nás na určité místo, jenže co se týče autobusu 240, kterým jezdím do školy, občas prostě nejede. Je to smutné, ale je to tak. *vzlyk* U nás jezdí pouze tři autobusy: 111-jezdí na Skalku a do Koloděj, 329-jezdí taky na Skalku a kromě několika posledních zastávek má stejnou trasu jako 111, 240-jezní na Háje a Černý Most. A tahle skvělá 240 se prostě někdy asi rozhodne, že nepojede. A nejede. Není to nic zvláštního, já už jsem si zvykla. Ale je to trošinku nešikovné, když mám jít do školy.

Ale o tomhle jsem nechtěla psát. Asi před šesti měsíci (někdy na podzim) začali kopat kanalizaci a zrovna tam, kde jezdily autobusy. Musely jezdit jinudy. A není lepší cesta, než přes křižovatku, na které se dělají kilometrové (přeháním :-)) zácpy. Je to tím, že tam malá a nevýznamná ulička (naše hlavní) kříží větší a důležitější uličku (Kutnohorská/Černokostelecká). Ta má zelenou asi půl hodiny, a my tam musíme čekat. Pak to udělá "blik" a sláva, je zelená. Pak projedou tři auta a udělá to zase "blik" a zase se nejede. Nejhorší je to, že to jinak nejde. Kdyby se zkrátila zelená na té větší silnici, způsobilo by to dopravní kolaps, protože by se tam neudělala kilometrová zácpa, ale rovnou přes celou Prahu (zase přeháním). Tahle objížďka způsobila, že jsem musela jezdit a tím pádem i vstávat dřív (pochopitelně). Melo to jen jednu vyhodu. Jelikož dvě zastávky byly posunuté, mohla jsem vystupovat trochu jinde, než obvykle a chodit domů sice delší, ale hezčí cestou.
Teď to už naštěstí zase jezdí normálně a můžu jezdit do školy jako dřív. Vy si asi myslíte: No a? ale pro mě to dost znamená. Těžko se to vysvětluje, taková "závislost" na autobusové trase...
Mno, já myslím, že už to bude stačit.

Koně

27. dubna 2009 v 21:17 | Andalusian |  Filosofický koutek
Kůň - je to zvíře, konkrétně savec, lichokopytník. To asi všichni vědí. Nebo snad ne? Kdo to neví, nechť se podívá na fotečku. Kdo to ví, podívá se na ní také.
Na obrázku je arab, chcete-li arabský plnokrevník. Kdo koním alespoň trochu rozumí, jistě to poznal. Koní je mnoho plemen a trvalo by jistě hooodně dlouho, než bych je všechny vypsala. Proto to nebudu dělat. Napíšu stručně jen o některých z nich a také o mnoha jiných věcech, co se týče koní. Snad se vám to bude líbit.

Další obrázky k záhlaví...

24. dubna 2009 v 17:38 | Andalusian |  Umělecký koutek
Tady je několik jednodužších, ale proto snad lépe povedených obrázků. Všechny si můžete zkopírovat.

Pozor, pozor

23. dubna 2009 v 20:30 | Andalusian |  Koutek na všechno, co jinam nepatří
Pozor! Přezdívka Kikča je trochu trapná, tak se přejmenovávám na Andalusian. Mimochodem Andalusáci jsou nádherný koně, tak to snad nikomu nebude vadit. Jistě jsem zmiňovala, že miluju koně...

Vývoj lidstva...

14. dubna 2009 v 19:45 | Kikča |  Koutek na zajímavé věci
Takhle jsme dopadnou nechtěli... aneb naše temná minulost.


Moje diplomQy

14. dubna 2009 v 19:25 | Kikča |  Koutek na všechno, co jinam nepatří
Tak k tomu nadpisu... Mám ráda písmenko Q, proto je velký. Neptejte se proč.
Tadu je jeden doplomek pro mě od Kajjulinky:
A tady je další diplomek pro mě od Kajjulinky:

Jak se plete pomlázka

14. dubna 2009 v 19:12 | Kikča |  Koutek na všechno, co jinam nepatří
Potřebujete osm pružných vrbových proutků. Lze použít i jiné, ale musí být tenké, dlouhé a pružné. Napřed je u tenčích konců pevně svažte a rozdělte je do dvou skupinách po čtyřech. Vezměte krajní proutek z kterékoli strany a vrchem ho dejte do prostředka na druhé straně a spodem ho vraťte. Měl by pak zůstat na vnitřní straně výchozí skupiny. Opakujte to střídavě na obou stranách, dokud nedojdou proutky. Je třeba hodně utahovat a ohybat proutky. Pro lepší představu je tu obrázek. Není moc krásný, ale snad z něj něco vykoukáte.

?!?!?!-obrázky

4. dubna 2009 v 18:56 | Škatulka |  Skatulčin koutek
Obrázek Smrťáka z Úžasné Zeměplochy

Nějaký obrázky k záhlaví - 200x700pxTo červeno černé je podle mě nejhezčí...